Biurowiec dla Grupy Kęty - borm.pl

Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Temat:  Koncepcja projektowa (wariantowa) budynku biurowego
Lokalizacja:  Goleszów
Pow.zabudowy [m2]:  Koncepcja "A"- 758 / Koncepcja "B"- 699 / Koncepcja "C" - 638
Pow.użytkowa [m2]:  Koncepcja "A" - 1050 / Koncepcja "B" - 1000 / Koncepcja "C" - 900
Kubatura [m3]:  Koncepcja "A" - 6 980 / Koncepcja "B" - 6 830 / Koncepcja "C" - 6 316
Zakres opracowania:  koncepcja
Zakończono:  projekt 2008
Inwestor:  grupakety Grupa Kęty S.A. / metalplast METALPLAST-STOLARKA Sp. z o. o.
Adres:  ul. Przemysłowa 10, 43-440 Goleszów
Opis:  Wariantowa koncepcja projektowa budynku administracyjnego, którą poprzedziła analiza potrzeb Inwestora, możliwości jakie daje geometria działek, ich bezpośrednie sąsiedztwo oraz zapisy planu miejscowego.
Koncepcja "A" zakłada budynek na rzucie prostokąta. Elewacja południowa maksymalnie zbliżona do granicy. Założono obiekt 3 kondygnacyjny: przyziemie o wys. 1 ½, mieszczące reprezentacyjne wejście kondygnacji oraz zagłębiony w stosunku do niego o 1m garaż + pom. techniczne, I i II piętro typowo administracyjne. Zaprojektowano dach 4-spadowy o 20o nachylenia połaci – jednak przy założeniu odwodnienia wewnętrznego, kontr spadków i ich wykończenia attyką uzyskano efekt prostopadłościanu.
Koncepcja „B” zakłada budynek dwukondygnacyjny przekryty dachem dwuspadowym o nachyleniu połaci 20o. Bryła budynku rozcięta jest w połowie strefą wejściową – wejście główne od strony zachodniej, od wschodniej przejście do hali produkcyjnej. Obiekt składa się z dwóch brył połączonych przeszklonym łącznikiem. Zabieg ten ma na celu rozrzeźbienie formy, która przy dachu dwuspadowym niekorzystnie wygląda w budynkach o dużej powierzchi zabudowy.
Koncepcja "C" zakłada budynek na rzucie regularnego prostokąta. Posiada dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, mieszczącą garaż na 20 samochodów. Wariant posiadający najmniejszą powierzchnię zabudowy, dzięki czemu w północnej części działki pozostawiono zielony bufor składający się z istniejącego drzewostanu. Z trzech stron: południowej, zachodniej i północnej budynek otacza fosa, która pozwala na doświetlenie parkingu.Zastosowano dach szedowy (pilasty) o nachyleniu 20o, który nadaje obiektowi industrialny ale i nowoczesny charakter. Uskoki w połaci wykorzystane zostają do doświetlenia piętra.

 

  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01
  • gk 01