ZGO Gliwice - borm.pl

Przejdź do głównej treści
Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
Temat: INSTALACJA MECHANICZNO-BIOLOGICZNEGO PRZETWARZANIA ODPADÓW w Gliwicach
Lokalizacja: Gliwice / Składowisko Odpadów w Gliwicach
Pow. zabudowy [m2]: 9 030
Pow.użytkowa [m2]: 7 578
Kubatura [m3]: 73 000
Zakres opracowania: koncepcja / projekt budowlany / projekty wykonawcze / projekty powykonawcze / projekty wykonawcze w zakresie implementacji technologii
Faza realizacji: zakończona realizacja inwestycji / użytkowanie
Zakonczono: 2015
Inwestor: ŚLĄSKIE CENTRUM RECYKLINGU Sp. z o.o. / udział: remondislogo REMONDIS Sp. z o.o.
Opis:

Projekt centrum przetwarzania odpadów przy składowisku odpadów komunalnych w Gliwicach. Pełny zakres dokumentacji projektowej, w zakresie wszystkich branż, wraz z prowadzeniem procedur uzyskania decyzji administracyjnych.

Instalacja została zaprojektowana do przetwarzania ponad 100 000 Mg/rok odpadów zmieszanych. Instalacja obejmuje zarówno część mechaniczną segregacji odpadów jak i część biologiczną stabilizacji.

 

Całość założenia została zaprojektowana w terenie sąsiadującym ze składowiskiem odpadów w Gliwicach. Procesy przetwarzania odpadów są prowadzone w sposób zamknięty; zarówno proces segregacji jak i stabilizacji są hermetyzowane, a powietrze procesowe zagospodarowane. Projekt obejmował również planowanie i rozwiązanie gospodarowania wodami procesowymi z uwzględnieniem specyfiki działki inwestycyjnej.

Obiekty:

budynek administracyjny, hala mechanicznego przetwarzania odpadów, instalacja biologicznej stabilizacji odpadów, place manewrowe z wagą samochodową, urządzenia ochrony środowiska i technologiczne

 

Budynki zostały zaprojektowane z uwzględnieniem standardów korporacyjnych REMONDIS. Proces projektowy polegał na optymalizacji rozwiązań projektowych pod względem układu funkcjonalnego, rozwiązań budowlanych, technologicznych i kosztowych; zarówno dla budynku administracyjnego jak i dla całego założenia.
  • 01
  • 01
  • 01